گفتار درمانی شرق تهران

گفتار درمانی شرق تهران

گفتار درمانی در شرق تهران

در این مطلب می خواهیم همه ی اطلاعات لازم در مورد گفتار درمانی در شرق تهران را در اختیار خوانندگان این مطلب قرار دهیم. قبل از هر چیز بهتر است یکی از برترین مراکز گفتار درمانی در شرق تهران را به شما معرفی کنیم.

 

شماره تماس

مرکز کار درمانی و گفتار درمانی در شرق تهران به نام کلینیک مسیحا با کادری مجرب و دلسوز به طور تخصصی و با استفاده از جدیدترین متدهای علم روز دنیا به حل مشکلات گفتاری و کاردرمانی بیماران میپردازند.

این کلینیک همه ی ویژگی های یک کلینیک تخصصی را دارد و کار درمانگران این مجموعه با صبر و حوصله ی فراوان سعی میکنند مشکلات مربوط به گفتار را حل کنند و همچنین با تقویت مهارت های کلامی به افراد ناتوان، امکان برقراری ارتباط با دیگران را برای آن ها ایجاد میکنند. در ادامه بیشتر در مورد این کلینیک خواهیم گفت.

در ادامه خواهیم خواند:

گفتار درمانی چیست؟
فواید گفتار درمانی
لیست مراکز گفتار درمانی در شرق تهران
گفتار درمانی اوتیسم در شرق تهران
گفتار درمانی کودکان

هدف از نوشتن این مطلب آشنایی با رشته گفتار درمانی، کاربرد ها و فواید آن است؛ اگر شما نیز با شنیدن نام گفتار درمانی به یاد مشکلاتی مثل لکنت زبان و یا اشکال در ادای بعضی از حروف مثل س می افتید و یا تصور می کنید گفتار درمانی همچون روانشناسی مربوط به حل مشکلات دیگران با استفاده از گفتار است باید به شما بگوییم گفتار درمانی چیزی فراتر از این هاست و بسیار گسترده تر است.

در ادامه به شما خواهیم گفت گفتار درمانی چیست؟ اگر در اطراف شما کسانی هستند که به گفتار درمانی نیاز دارند و شما می خواهید اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید لطفا تا پایان مطلب همراه ما باشید.

 

گفتار درمانی شرق تهران

بیشتر بخوانیم 🔗کاردرمانی در تهرانپارس

گفتار درمانی چیست؟

گفتار درمانی که با نام پاتولوژی گفتار و زبان نیز شناخته می شود از شاخه های مهم علم توانبخشی است که وظیفه آن کمک به آسیب شناسی گفتار و زبان است. حوزه اصلی گفتار درمانی درمان اختلالات صوتی، مشکلات مربوط به بلع، عدم توانایی ارتباط با دیگران، مشکلات درکی، حل مشکلات گفتاری بزرگسالانی که به دلایل مختلف توانایی صحبت کردن را از دست داده اند، درمان کودکانی که قادر به ایجاد ارتباط با دیگران نیستند و یا در فهم و بیان زبان مادری خود دچار ناتوانی هستند، است.

حتما شما نیز کودکانی که قادر به سخن گفتن هستند اما در ادای درست و روان کلمات دچار مشکل هستند را دیده اید، انتقال صحیح پیام به دیگران در قالب حرف زدن یا نوشتن برای این افراد مشکل است و ممکن است به همین دلیل دچار عدم اعتماد بنفس و انزوا طلبی شوند و حتی در تحصیل نیز دچار مشکلاتی شوند، این افراد نیازمند طی کردن دوره های گفتار درمانی هستند که با آموزش های موثر به آن ها کمک کنند که در جامعه حضور یابند و به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنند.

همانطور که میدانید گفتار و زبان متفاوت از هم هستند، در ادامه با بیان تفاوت های گفتار و زبان خواهیم دانست که گفتار درمانی در درمان مشکلات مربوط به کدام یک موثر است؟

صحبت کردن حاصل انجام فرآیندی دو بخشی است که قسمتی از آن مثل جمله بندی کردن، ترتیب کلمات و انتخاب واژه های مناسب توسط مغز انجام میپذیرد و این بخش را زبان میگویند.

اما بخش دیگر سخن گفتن که مربوط به ادای کلمات و تولید صدا است، توسط اندام هایی مثل لب ها، زبان، حنجره و ریه انجام میشود که گفتار نام دارد. گفتار درمانی به هر دو بخش میپردازد یعنی هم به درمان اختلالات زبانی که مربوط به مغز است میپردازد و هم به اختلالات به وجود آمده در اندام ها که مربوط به گفتار است. 
با گفتار درمانی بیماران قادر خواهند بود با دیگر افراد ارتباط موثر داشته باشند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید تشخیص زود هنگام نیاز به گفتار درمانی است، هرچقدر در سنین پایین برای رفع مشکلات مربوط به گفتار اقدام شود قدرت یادگیری بیماران بالاتر و امکان حل مشکلشان بیشتر است همچنین زمان کمتری نیز برای اموزش نیاز دارند. 
اگر به دنبال پیدا کردن کلینیک گفتار درمانی در شرق تهران هستید ما کلینیک مسیحا را به شما پیشنهاد میکنیم. گفتار درمانان این مجموعه با صبر و حوصله زیاد به حل

مشکلات گفتاری بیماران میپردازند، بهترین کلینیک گفتار درمانی در شرق تهران برای آن دسته از عزیزانی که ساکن شهر تهران هستند و یا از شهرهای دور و نزدیک قصد مراجعه به کلینیک گفتار درمانی دارند، کلینیک مسیحا است.

 

شماره تماس

 

فواید گفتار درمانی چیست

بیشتر بخوانیم 🔗کاردرمانی ذهنی

فواید گفتار درمانی

•    گفتار درمانی به بیماران کمک میکند که اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابند.

•    با گفتار درمانی میتوان مشکلات روحی که به سبب اختلالات گفتاری برای آن ها به وجود آمده است را درمان کرد.

•    بهبود توانایی های گفتاری در کودکان مبتلا به سندرم داون، اوتیسم، فلج مغزی و ... که همواره در ایجاد ارتباط با دیگران دچار مشکل میشوند.

•    کمک به درمان اختلالات واجی

•    درمان و رفع مشکلاتی که در بلع غذا برای بیماران به وجود آمده است.

•    کمک به درمان اختلال لکنت زبان

•    دادن آموزش های لازم برای افزایش توانایی های گفتاری

•    کمک به افرادی که دچار اختلالات تکرار صدا، کلمه یا عبارت هستند و یا در بیان مشکل دارند.

•    افزایش توانایی بیماران برای صحبت کردن روان و بدون وقفه یا تپق

لازم میدانیم بار دیگر تاکید کنیم که با انتخاب بهترین کلینیک گفتار درمانی در شرق تهران، یعنی کلینیک مسیحا میتوانید رنج ناتوانی و بیماری را برای عزیزانتان و به خصوص کودکان کاهش دهید.

 

لیست مراکز شرقی گفتار درمانی

بیشتر بخوانیم 🔗کاردرمانی در تهران

لیست مراکز گفتار درمانی در شرق تهران

شاید انتخاب بهترین مرکز گفتار درمانی در شرق تهران کار سختی باشد اما قصد داریم یکی از بهترین مراکز گفتار درمانی شرق تهران را به شما معرفی کنیم، البته ممکن است بارها و بارها اسم آن را شنیده باشید اما معرفی دوباره ی آن خالی از لطف نخواهد بود.

می توان گفت برترین مرکز گفتار درمانی در شرق تهران کلینیک مسیحاست که اعضای این مجموعه آماده ارائه خدمات توانبخشی هستند. از اهداف این مجموعه گفتار درمانی کودکان و بزرگسالان، کار درمانی تخصصی انواع اختلالات مربوط به فلج مغزی، آسیب نخاعی، راه رفتن، سندرم داون، اوتیسم، سکته مغزی، انواع نوروپاتی ها، کار درمانی ذهنی، حسی، درکی، شناختی، رفتاری و ... است.

کادر درمانی کلینیک مسیحا در تلاش هستند با آموزش و اقدامات موثر، رنج ناتوانی را در آن ها کاهش داده و بیماران را به سمت داشتن یک زندگی سالم و شاد سوق دهند.

 

شماره تماس

گفتار درمانی اوتیسم در شرق تهران

اوتیسم یکی از بیماری های شایع بین کودکان است که عملکرد طبیعی مغز را تحت تاثیر قرار داده و باعث بروز اختلالاتی در ارتباط و مهارت های تعامل اجتماعی فرد میشود. برای مثال کودک مبتلا به اوتیسم نمی تواند به خوبی ارتباط کلامی یا چشمی موثر داشته باشد، نمی تواند به خوبی جمله سازی کند، برای ارتباط برقرار کردن با همسالان خود دچار مشکل میشود، رفتارهای پرخاشگرانه از خود بروز میدهد، انزوا طلب و گوشه گیر میشود، یا به یک شی مثل اسباب بازی به طور غیر طبیعی وابسته میشود.

همه ی مشکلات گفته شده نشان میدهد که این کودک به گفتار درمانی و تقویت مهارت های ارتباط با دیگران نیاز دارد، البته همانطور که گفتیم هرچقد سن فرد مبتلا پایین تر باشد روند درمان آن سریع تر پیش می رود.

گفتار درمانی به مبتلا به اوتیسم کمک میکند که با حفظ اعتماد بنفس بتواند ارتباط اجتماعی خوبی برقرار کند. در گفتار درمانی به کودک مبتلا به اوتیسم سعی میشود نحوه استفاده صحیح از کلمات را بیاموزد و همچنین بتواند از طریق ارتباط مستقیم چشمی، اشاره و ... با دیگران ارتباط برقرار کند.

گفتار درمانگر با آموزش های لازم به کودک کمک میکند که بتواند بین لب ها، زبان و فک خود هماهنگی ایجاد کند و اصوات و کلمات را به خوبی ادا کند. 
با استفاده از گفتار درمانی به مبتلایان اوتیسم مهارت های حرکتی_ دهانی آموزش داده میشود.

اگر به دنبال برترین کلینیک گفتار درمانی در شرق تهران هستید که بتواند به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کند ما کلینیک کار درمانی مسیحا را پیشنهاد میکنیم.

گفتار درمانی کودکان

والدین بهترین افراد برای تشخیص نیاز کودک به گفتار درمانی هستند، در صورتی که متوجه شدید کودک در ایجاد ارتباط با دیگران مشکلاتی دارد بهتر است به یک کلینیک گفتار درمانی مراجعه کنید تا گفتار درمانگر با توجه به سن کودک آموزش های لازم را به او ارائه دهد.

البته همه ی کودکان در یک سن شروع به صحبت کردن یا ایجاد ارتباط با دیگران نمی کنند، ممکن است کودک شما به مرور زمان بتواند ارتباط موثر با محیط را آغاز کند اما در صورتی که احساس کردید کودک به گفتار درمانی نیاز دارد بهتر است هر چه سریعتر با مراجعه به یک کلینیک گفتار درمانی نوع اختلال را تشخیص داده و آن ها را حل کنید.

پروسه گفتار درمانی و کاردرمانی کودکان ابتدا با مصاحبه با والدین آغاز می شود، زیرا هیچکس مانند آن ها از مشکلات زبانی و گفتاری کودک آگاه نیست. در مرحله ی بعدی گفتار درمانگر با انجام چندین تست خاص مهارت های ارتباطی غیر کلامی کودک را ارزیابی میکند.

سن کودک عامل بسیار مهمی در انجام تست های مربوطه است. زیرا این تست ها بر اساس سن کودک گرفته میشوند و روش های درمانی و آموزشی سنین مختلف با هم متفاوت هستند. مجددا تاکید میکنیم در صورتی که متوجه شدید کودک دچار اختلالات گفتاری و زبانی است با مراجعه به کلینیک های گفتار درمانی معتبر مثل کلینیک مسیحا زندگی شاد و سالم اجتماعی را به کودکان هدیه کنید. 

 

نمونه خدمات ارائه شده توسط کلینیک گفتار درمانی مسیحارهاب:

 

کاردرمانی ذهنی

کاردرمانی ذهنی

 

کادرمانی در تهران

کاردرمانی در تهران

 

 

برای مشاهده ویدئو فیلترشکن خود را روشن کنید.
 

سوالات متداول

 

1- گفتار درمانی در شرق تهران به چه صورت است ؟

مرکز کار درمانی و گفتار درمانی در شرق تهران به نام کلینیک مسیحا با کادری مجرب و دلسوز به طور تخصصی و با استفاده از جدیدترین متدهای علم روز دنیا به حل مشکلات گفتاری و کاردرمانی بیماران میپردازند.

 

2- فواید گفتار درمانی چیست ؟

گفتار درمانی به بیماران کمک میکند که اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابند.با گفتار درمانی میتوان مشکلات روحی که به سبب اختلالات گفتاری برای آن ها به وجود آمده است را درمان کرد.بهبود توانایی های گفتاری در کودکان مبتلا به سندرم داون، اوتیسم، فلج مغزی و ... که همواره در ایجاد ارتباط با دیگران دچار مشکل میشوند.کمک به درمان اختلالات واجی و....

 

3- گفتار درمانی اوتیسم در شرق تهران به چه صورت است ؟

اوتیسم یکی از بیماری های شایع بین کودکان است که عملکرد طبیعی مغز را تحت تاثیر قرار داده و باعث بروز اختلالاتی در ارتباط و مهارت های تعامل اجتماعی فرد میشود. برای مثال کودک مبتلا به اوتیسم نمی تواند به خوبی ارتباط کلامی یا چشمی موثر داشته باشد، نمی تواند به خوبی جمله سازی کند، برای ارتباط برقرار کردن....


ارسال نظر

طراحی سایت توسط دودکو طراحی سایت دود